E rëndë/ Covid nuk njeh moshë… i merr jetën infermieres 31 vjeçare

Një tjetër infermiere ka ndërruar jetë në Kosovë për shkak të covid. Mësohet se bëhet fjalë për 31-vjeçaren Doruntina Thaçi-Morina nga Drenasi, nënë e dy fëmijëve. Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshorti saj, i cili përmes një postimi në Facebook ka prekur zemrat e të gjithëve.

Postimi i plotë:

“Miq, shokë e familjar, te pikëlluar dhe me dhembje te madhe dhe veshtirë te përballueshme ju njoftoj se, ka ndruar jetë bashkortja ime Doruntina Thaqi Morina. Vorrimi i të ndjeres bëhet sot me, 08.09.21 në ora 17:00. Te Zotit jemi dhe ta ai do te kthehemi, Zoti e meshiroftë shpirtin e saj. Lamtumirë e dashur, e perjtshme dashuria e kujtimi per ty! Te duam pafundsisht une Stella dhe Diori. Lamtumirë, e do te takohemi ne perjetësi e dashura grua!