“Danke Angela!”, Rama i bën dhuratën e veçantë kancelares Merkel, ja reagimi i saj (foto)

Kryeministri Edi Rama i ka bërë një dhuratë të veçantë kancelares gjermane Angela Merkel. Ai ka publikuar pamje nga takimi me Merkel, teksa shihet që i jep në shenjë nderimi Kordonin e madh me yll të Medaljes së Kryeministrit për Mirënjohje Publike. Rama zbulon që Merkel nuk i ka shumë përzemër ceremonitë dhe janë mjaftuar me disa foto, teksa kancelarja e ka pritur me buzëqeshje, duke e cilësuar një nder bashkëpunimin dhe vlerësimin.

DANKE ANGELA🙏
Kënaqësi e veçantë t’ju nderoj, në emër të Shqipërisë, me Kordonin e madh me yll të Medaljes së Kryeministrit për Mirënjohje Publike
🇦🇱🤝🇩🇪”, shkruan Rama.