CHAMPIONS/ Sot 8 përballjet e radhës, “spikasin” Inter – Real Madrid dhe Liverpool – Milan

Champions League vazhdo sot me 8 përballjet e radhës dhe mjaft intesante.Ashtu si edhe dje, dy prej tyre do të luhen në 18:45. Dortmundi do të luaj në transfertë ndaj Besiktas dhe debutuesit e Sherif Tiraspol presin në shtëpi Shakhtar Donnnetsk.Në orën 21:00, do të luhen 6 ndeshjet e tjera dhe më interesantet.


Pa dyshim që e gjithë vëmendja do të përqëndrohet në “San Siro” ku në orën 21:00 Interi do të presë Real Madridin në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve. Inzaghi pritet ta nisë me skemën e përhershme, 3-5-2, me sulmin që do të udhëhiqet nga dyshja, Dzeko – Martinez. Carlo Ancelotti në krahun tjetër nuk heq dorë nga rreshtimin, 4-3-3, me treshen e sulmit që deri më tani ka bërë mirë në kampionat, Vini JR- Benzema- Hazard.

Sa i përket mungesa, më i penalizuar për këtë ndeshje është Reali. Për madrilenët mungojnë, Ferland Mendy, Dani Ceballos, Toni Kroos, Gareth Bale dhe Marcelo.

Formacionet e mundshme

InterHandanovic; Skriniar, De Vrij, Dimarco; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Martinez;

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Gutierrez; Valverde, Casemiro, Modric; Hazard, Benzema, Vinicius Jr;


SHERIFF TIRASPOL- SHAKHTAR DONETSK 18:45

BESIKTAS- BORUSSIA DORTMUND 18:45

CLUBBE BRUGGE-PSG 21:00

MAN.CITY-LEIPZIG 21:00

ATL.MADRID-PORTO 21:00

LIVERPOOL-MILAN 21:00

SPORTING-AJAX 21:00

INTER-REAL MADRID 21:00