Lëkundje termeti në vënd ,ja epiqëndra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë para pak minutash në Tiranë. Sipas të dhënave paraprake, epiqendra e tërmetit ka qenë në veri të vendit, por është ndjerë dhe në Tiranë, Lezhë e Shkodër. Mësohet se tërmeti ishte me magnitudë 4.7 i shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë Koplik,Malësi e Madhe. Deri tani nuk raportohen dëme. Në orët e para të mëngjesit ka pasur dhe disa lëkundje të tjera tërmeti .