Turi i Berishës, Andi Bushati:“PD dobësohet nësë Berisha bën kritikën e Bashës dhe ai rri në zyrë”

Analisti Andi Bushati, thotë se turi që do të nis lideri historik i PD-së, Sali Berisha pas përjashtimit nga grupi parlamentar i PD-së, do të dobësojë partinë dhe më shumë Lulzim Bashën.

Partia Demokratike do të dobësohet nëse Sali Berisha i bën kritikë Bashës duke dialoguar me bazën e PD-së, ndërsa Lulzim Basha qëndron në zyrën e tij”, tha në emisionin “Shock”.

Andi Bushati tha se publiku shqiptar është i zhgënjyer nga mënyra se si u soll kreu i PD-së me ish-kryeminsitrin Berisha. Kjo do të dobësojë jo vetëm z. Basha, por të gjithë Partinë Demokratike sipas analistit.