Tragjike ! 15-vjeçari gjendet i vdekur në shtëpi dy ditë pasi bëri vaksinën Pfizer

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 15-vjeçar ka humbur jetën dy ditë pasi ishte vaksinuar kundër Covid-19 me Pfizer.Ngjarja ka ndodhur në Arkadia, ku 15-vjeç është gjetur të dielën i pajetë nga familjarët e tij. Ata janë shpehur se fëmija ishte i shëndetshëm. “Vëllai im ishte një fëmijë shumë i fortë. Ai nuk kishte asnjë problem” shkruan vëllai i 15-vjeçarit në rrjetet sociale. Autoritetet shëndetësore janë shprehur se nuk ka lidhje vdekja me vaksinimin. Pritet që të bëhet ekzaminimi mjeko -ligjor në Athinë që do të përcaktoj dhe shkakun e vdekjes së djalit të mitur shkruan protothema