Vodhi targat e tre automjeteve në Korçë/ Vihet në pranga 40-vjeçari

Policia e Korçës ka vënë në pranga 40-vjeçarin Shpetim Nazari, teksa është kapur duke vjedhur targat e një automjeti tip “Toyota”. Nga veprimet e mëtejshme hetimore, rezulton se ky person është autor i ngjarjeve të ndodhura më datë 03.09.2021 dhe 19.09.2021, në lagjet nr. 12 dhe 7, të qytetit të Korçës, ku ka vjedhur targat e automjetit tip “Opel” në pronësi të shtetasit A. K dhe targat e automjetit tip “Volksëagen” në pronësi të shtetasit V. D. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme.