Tërmet në Itali / Ja sa ishte magnituda dhe epiqëndra

Italia është goditur mesditën e sotme nga një tërmet me magitudë 4.1 i shkallës Rihter dhe thellësi 37.5 km. Mësohet se epiqendra e lëkundjes ka qenë në Fontecorniale, 39 km nga Rimini. Tërmeti u pasua edhe nga një lëkundje tjetër me magnitudë më të vogël .