Policia i sekuestron 132 litra parfum kontrabandë/Arrestohet 31-vjeçari, procedohet penalisht gruaja e tij…

Policia e Tiranës ka arrestuar një 31-vjeçar për veprën penale “Tregtim dhe transportim të mallrave që janë kontrabandë”.Uniformat blu bëjnë me dije se në pranga është vendosur shtetasi me inicuale S.K dhe ka preceduar penalisht gruan e tij duke u sekluestruar 132 litra parfum. Parfumi ishte depozituar në bidona plastik për të cilat nuk dispononte dokumentacion(fatura) të cilat dyshohej se ishte kontrabandë.

Njoftimi i plotë:


Goditet një rast i kontrabandës me mallra për të cilat paguhet akcizë. Sekuestrohen 132 litra parfum dhe esencë parfumi. Arrestohet në flagrancë 31-vjeçari, procedohet penalisht bashkëshortja e tij. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar, bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Tregtim dhe transportim të mallrave që janë kontrabandë” “Ruajtja ose depozitimi i mallrave që janë kontrabandë“ dhe “Fshehje të ardhurash“ të shtetasit S. K, 31 vjeç dhe proceduan penalisht bashkëshorten e tij, pasi gjatë kotrollit të ushtruar në subjektin e tyre, në rrugën “Bardhyl”, sherbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar një sasi prej 132 litra parfum dhe esencë parfumi, të depozituara në bidona plastik për të cilat nuk dispononte dokumentacion(fatura) të cilat dyshohej se ishte kontrabandë.

Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë, për veprime të metejshme.