Rikthehet Champions League/ Ja sfidat e sotme…

Rikthehet Champions League mbrëmjen e sotme teksa do të zhvillohen 8 ndeshje, ku premtohet dhe spektakël. Në orën 18:45, radhën e ka Chelsea, kampionia aktuale e Europës, e cila do të sfidojë në transfertë Malmon. Në të njëjtën orë do të zhvillohet dhe ndeshja Wolfsburg-Salzburg. Në orën 21:00 do të luhen 6 takime, ku spikat Atalanta-Manchester United, ku të dyja skuadrat kanë synim kualifikimin për më tej.


Group E Champions League
21:00 Bayern Munich – Benfica
21:00 Dynamo Kyiv – Barcelona
Group F Champions League
21:00 Atalanta – Manchester United
21:00 Villarreal – Young Boys
Group G Champions League
18:45 Wolfsburg – FC Salzburg
21:00 Sevilla – Lille
Group H Champions League
18:45 Malmo FF – Chelsea
21:00 Juventus – Zenit St. Petersburg