Arrestohet 40-vjeçarja në Devoll/ Vodhi varëse floriri në një banesë ….

Një 40-vjeçare me iniciale B. Sh. është arrestuar nga policia pasi dyshohet se i ka vjedhur në banesë një 26-vjeçareje një varëse floriri me kryq, një unazë floriri dhe një orë dore, të cilat iu gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale.Policia njofton se materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Devoll, bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale “Vjedhja” të shtetases B. Sh., 40 vjeçe, banuese në fshatin Progër, Devoll, pasi në këtë fshat, kjo shtetase dyshohet se ka vjedhur në banesën e shtetasit Th. K., 26 vjeç, një varëse floriri me kryq, një unazë floriri dhe një orë dore, të cilat iu gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme”, njofton policia.