Shpërthen Klevis Balliu: “Partia Demokratike nuk mund të mbahet peng as nga Rama as nga Basha”

Ish-deputeti Klevis Balliu i Qarkut Korçe, thotë se Partia Demokratike nuk mund të merret peng nga asnjë person. I ftuar në televizionin Klan News, Balliu theksoi se as Lulzim Basha dhe as Edi Rama “nuk mund ta marrin peng Partinë Demokratike”.

Partia Demokratike nuk është një parti e cila mund të merret peng nga hallet dhe problemet të një kryetari apo të një ish-kryetari, për këtë parti janë bërë sakrifica të mëdha, për atë parti njerëz kanë dhënë jetën si Azem Hajdari, nuk e marrin dot peng dy individë sepse kanë hallin e karrigeve të tyre, nuk e merr dot peng dot as Edi Rama dhe as Lulzim Basha Partinë Demokratike. Ne kemi statut dhe rregulla dhe çështja është çfarë po kërkohet nga ky Kuvend”, theksoi Balliu.