Revoltohet Rovena Stefa:”Lirine e kam dashur shume si koncept,Edi Rama më la pa burrë..,po s’dola, s’kam ku gjej burrë se mbyllemi që në 20:30 (Video)

Këngëtarja e njohur Rovena Stefa ka reaguar e revoltuar ndaj mjekut Ilir Alimehmeti, ndërsa ishin të ftuar në emisionin “Ftesë në 5” në TCH. Ajo thotë se masat kufizuese të marra nga Qeveria e kanë lënë pa martuar.

Aman doktor të flas pak unë se ju doktorëve ju dëgjojmë gjithë kohën. Le të vaksionohen ata që kanë nevojë, por s`është e drejtë të privohen nga jeta ata që janë vaksinuar. Duam liri. Unë shpresoj që sa më shpejt të mbarojë pandemia. Ne t’i rikthehemi jetës më me vrull dhe dashuri se më parë. Të jemi pranë njëri- tjetrit dhe të më lënë rehat te gjej burrin e të martohem. Po s’dola, s’kam ku gjej burrë se mbyllemi që në 20:30”, tha ajo.