Gianluigi Donnarumma merr çmimin si ”Portieri më i mirë”

Gianluigi Donnarumma i shpallur kampion Europe me Italinë, rrëmbeu në ndarjen e çmimeve të ”Topit të Artë”, atë të ”Portierit më të Mirë”. Kanditatët e tjerë në garë ishin Ederson, Neuer, Oblak dhe Mendy.