42- vjeçari bën të fortin me BMW,nuk i bindet urdhrit për të ndaluar nē Pogradec/Policia e procedon dhe…

Njoftimi i Policisë :

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec u referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal për veprën “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, për shtetasin J. P., 42 vjeç, banues në Durrës, pasi në lagjen nr. 1, Pogradec, duke drejtuar mjetin tip “BMW”, për shkak të detyrës, nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë së Rendit, për të paraqitur dokumentacionin e mjetit. Materialet i kaluan Prokurorise se Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprime të mëtejshme.