Itali/ 25-vjeçari Shqiptar trondit restorantin shembet në tokë dhe vdes duke shërbyer…

Një 25-vjeçar shqiptar ka humbur jetën ndërsa ka qenë duke shërbyer në një lokal në Verona. Sipas mediave italiane 25-vjeçari Egzon Mile, ka rënë papritur në tokë ndërsa po u shërbente disa klientëve që kishin ardhur në restorant. Alarmi është ngritur nga një koleg i të riut, i cili ka thirrur menjëherë ndihmë. Në vendngjarje kanë mbërritur një helikopter i Urgjencës së Veronës dhe dy autoambulanca. Për gjysmë ore, stafi mjekësor u përpoq por nuk mund të bënin asgjë. Në fund, mjekët kanë mundur të konstatojnë vetëm vdekjen e tij. Shkak për vdekjen e të riut duket se ka qenë ataku kardiak.

Advertisement