U kap duke kryer punime pa leje/ Policia procedon 33 vjeçarin në Skorovot, të Kolonjës

Njoftimi i Policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kolonjë referuan materialet në Prokurori dhe filluan procedimin penal në gjendje të lirë për veprën “Ndërtimi i paligjshëm”, për shtetasin S. M., 33 vjeç, banues në Durrës, pasi në fshatin Skorovot, Kolonjë, ky shtetas u konstatua duke kryer punime ndërtimi pa leje. Materialet i kaluan Prokurorise se Rrethit Gjyqësor Korçë , për veprime të mëtejshme.

Advertisement