Policia ndjekje të çmëndur 2 të rinjtë shqiptarë/ Në tentativë arratisje bëjnë aksident, njëri prej tyre ndërron jetë në vend

Ngjarje e trishtë në Caserta të Italisë. Një shqiptar ka humbur jetën tragjikisht dhe një tjetër është lënduar në përpjekje për t’i shpëtuar policisë.Dy të rinjtë, përkatësisht 31 dhe 26 vjeç, po lëviznin me makinë e tyre dhe parakaluan një automjet patrulle të karabinierëve, në një zonë ku parakalimi ishte i ndaluar.

Dy shqiptarët vazhduan të lëviznin me shpejtësi pavarësisht thirrjeve nga policia për të ndaluar. Ata nuk iu bindër urdhërit të policisë, gjë që solli pasoja fatale.Gjatë rrugës makina kaloi në një kthesë që rezultoi fatale për 31-vjeçarin, i cili përfundoi i pajetë në vend pasi përplasi mjetin. Në këtë moment, 26-vjeçari i plagosur tentoi të arratisej por më kot, pasi ra në pranga.

Policia njoftoi më pas se dy të rinjtë po lëviznin me makinë të vjedhur dhe për këtë arsye nuk ndaluan duke tentuar t’i shpëtonin kontrollit. Ende nuk bëhen me dije emrat e tyre.

Nuk është hera e parë që të rinjtë shqiptarë bëhen protagonistë të ngjarjeve të tilla në Itali, por kjo e sotmja ishte fatale për njërin prej tyre, që thuhet se është në gjendje serioze për jetën.

Advertisement