28-vjecari bën të fortin me Land-Rover,nuk i bindet urrdhrit për të ndaluar në Korçë/ Policia e kap pas disa minutash dhe i gjen sasi cannabis…

Njoftimi i Policisë:

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë bënë arrestimin në flagrancë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, të shtetasit J. Ç., 28 vjeç, banues në Korçë. Ky shtetas, ditën e djeshme, në unazën e qytetit të Korçës, duke drejtuar mjetin tip “Range Rover”, nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë për të ndaluar dhe është larguar me shpëjtësi, por më pas u kap dhe neutralizua. Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin e tij, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi e vogël me lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa.

Advertisement