Kris arma në Selanik/ Policia i gjen 24 kg dr*gë në shtëpi, Shqiptari qëllon në sy të fëmijëve dhe tenton arratisjen por…(VIDEO)

Sasi të mëdha droge janë gjetur në shtëpinë e një shqiptari në Selanik. Sipas policisë helene në shtëpinë e shqiptarit janë gjetur 23 kilogramë kanabis, 1.2 kilogramë kokainë dhe një sasi prej 16 mijë eurosh. Droga e gjetur në banesën e shqiptarit ka të stampuar logon e NBA, që është basketbolli në Amerikë. Mësohet se ditën e djeshme shqiptari në gjendje jo të mirë psikologjike ka qëlluar me armë zjarri në apartamentin e tij, duke terrorizuar banorët e pallatit. Protothema.gr raporton se në momentin e të shtënave në banesën e shqiptarit ndodheshin 2 fëmijët 6 dhe 13 vjeç dhe një tjetër i mitur 17 vjeç.

Fëmijët nuk janë lënduar nga të shtënat, ndërsa mësohet se aktualisht ndodhen në shtëpinë e gjyshes Pas një ndjekjeje nga policia e Selanikut, shqiptari është arrestuat në Dherven. Ndërkohë në pranga ka rënë dhe vëllai i shqiptarit, një 29-vjeçar, me precedentë në trafikun e drogës, i cili mendohet se ka gisht në trafikimin e lëndëve narkotike që u gjetën në shtëpinë e 32-vjeçarit.

Policia greke dyshon se lëndët narkotike që u gjetën në banesën e shqiptarit kanë të bëjnë me të një kartel droge, që u kap ne ishullin e Zakynthos në vitin 2020, pasi droga ka të njëjtën logo “NBA”.Po me këtë stemë në fillim prilli u kapën në Athinë mbi 10 kg kokainë dhe u arrestuan 3 shqiptarë dhe 1 grek. Gjithashtu mësohet se bashkëshortja e 32-vjeçarit ndodhet në spital për të lindur. Ndaj emigrantëve shqiptarë është ngritur një pasi për posedim droge , armëmbajtje pa leje, drejtim të rrezikshëm dhe dëmtim të pasurisë së huaj.

Advertisement