Përleshje e çmëndur në Itali/ Nigeriani i kafshon dhe gëlltit gishtin shqiptarit(Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rimini të Italisë ku një shtetas nigerian ka kafshuar gishtin e një shqiptari gjatë një sherri në plazh. Skena u përshkrua si një skenar i një filmi horror nga mediat lokale italiane. Alarmi u ngrit nga të pranishmit të cilët po shihnin sherrin e dhunshëm. Ndërhyrja e tyre shërbeu për të shuar përplasjen e ashpër të ndodhur mes dy 26 vjeçarëve shqiptare dhe moshatarëve të tyre nigerianë. Sipas informacioneve të policisë italiane e gjithë dhuna e ashpër dhe sherri ka ndodhur si pasojë e një rivaliteti mes të rinjve për disa vajza.

Advertisement