Parakalimi i gabuar ishte fatal/ Opeli përplaset kokë me kokë me “Fordin”, 2 të vdekur dhe 4 të plagosur(VIDEO)

Dy automjete në parakalim janë përplasur kokë më kokë.Si pasojë dy persona kanë vdekur dhe 4 të tjerë janë plagosur, referuar burimeve nga vendi i ngjarjes. Përplasja ka qenë mjaft e fortë, pasi njëra prej makinave të përfshira në aksident, ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal, ndërsa tjetra është shkatërruar krejtësisht në pjesën e përparme.

Njoftimi i policisë Fier:

Fier Informacion paraprak

Sot rreth orës 20:20, në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në fshatin Buzëmadh, janë përplasur automjetet tip “Zafira” dhe “Ford”.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit si edhe identifikimin e personave që janë plagosur dhe kanë ndërruar jetë.

Advertisement