Aksident i rëndë në Tepelenë – Levan/ Humbin jetën dy persona, plagosen 4 të tjerë

Aksident tragjik me dy të vdekur ka ndodhur në aksin rrugor Levan-Tepelenë në vëndin e qujatur afër Buzmadhit.Dy automjete në parakalim janë përplasur kokë më kokë.Si pasojë dy persona kanë vdekur dhe 4 të tjerë janë plagosur, referuar burimeve nga vendi i ngjarjes. Në momentin e aksidentit në zonë ka patur reshje të dendura shiu. Zjarrfikësja dhe ambulanca ndodhen në vendngjarje.

Njoftimi i policisë

Sot rreth orës 20:20, në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në fshatin Buzëmadh, janë përplasur automjetet tip “Zafira” dhe “Ford”. Si pasojë e përplasjes kanë ndërruar jetë dy shtetas dhe janë plagosur katër të tjerë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit si edhe identifikimin e personave që janë plagosur dhe kanë ndërruar jetë.

Advertisement