Shoferi i autoambulancës frenon fort/ Pacientja që ndodhej brenda rrëzohet dhe pëson dëmtime…

Policia e Fierit ka nisur procedimin ndaj shoferit të ambulancës për shkak se ka frenuar menjëherë e për pasojë një paciente është rrëzuar dhe ka mbetur e dëmtuar.

Njoftimi nga policia e Fierit

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal i shtetasit L. P., 64 vjeç, banues në Fier, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, pasi duke transportuar me autombulancë për në spitalin e Fierit, pacienten F. B., për shkak të frenimit të menjëhershëm, është rrëzuar brenda në ambulancë pacientja F. B., duke pësuar dëmtime.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Vijon…

Advertisement