Apeli i babait të Artemisit të zhdukur në Greqi /Reagon pas letrës anonime mbi fatin e së bijës: “Mos u tallni me dhimbjen tonë”

Një person anonim i dërgoi një letër avokatit të familjes së 19-vjeçares shqiptare të zhdukur Artemis.Në letrën, e bërë publike në një emision greke, shkruhet se Artemis mbahet peng nga dy burra kundër dëshirës së saj dhe familjes iu kërkuar të mos flisnin publikisht për të bijën.

“Kushtojini vëmendje këtij informacioni, është serioz. Artemis Vasilis është gjallë. Ajo po mbahet kundër dëshirës së saj nga dy burra. Herë pas here ajo transferohej në një lokacion tjetër dhe një lëvizje e tillë është bërë pak ditë më parë për faktin se çështja është rikthyer dhe po shfaqet në kanale televizive. Ndaloni së publikuari informacione në publik pasi ata po ju monitorojnë”, shkruani anonimi.

Babai i Artemis Vasilis, Jani, i cili ndodhej në studion e emisionit u bëri apel atyre që e dinë realisht çfarë ka ndodhur të flasin dhe të mos tallen me dhimbjen e familjes së tyre.

Na telefonojnë edhe natë, thonë “shko në atë vend, do gjesh Artemisin”. I kërkoj të respektojnë dhimbjen tonë. Kjo që po kalojmë nuk duhet t’i ndodhë njeriu”, tha ai.

Në letër, personi anonim jepte koordinatat e një banesë ku sipas tij ishte mbajtur me forcë 19-vjeçarja shqiptare. Gjithashtu pretendon se burrat që e kanë marrë peng kanë vrarë dy persona, një burrë dhe një grua, duke dhënë koordinatat e varreve të tyre.Pronari i banesës, ku sipas letrës kishte qëndruar Artemis, foli për emisionin “Dritë në Tunel”, ku u shpreh: “U befasova, kur më thanë se do bënin kërkime në shtëpinë time dhe u trondita kur mësova se bëhej fjalë për vajzën e zhdukur. Kanë kontrolluar gjithandej”, tregoi ai.

Advertisement