E rëndë/ Gjendet i vdekur një person, dyshohet të jetë vrarë me thikë…

Një tragjike është regjistruar në Fier. Sot rreth orës 06:40, në fshatin Mbrostar Ura, Fier, në afërsi të serave është gjetur pa shënja jete Petraq Gjika 67 vjeç, banues në Daullas.Ky i fundit ka qënë i punësuar roje te serat dhe mësohet se është vrarë me thikë nga një person ende i paidentifikuar.Mbeten të paqarta shkaqet e vrasjes së sotme, por vendi ku është vrarë Petraq Gjika ruhet edhe me kamera sigurie.

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 06:40, në fshatin Mbrostar Ura, Fier, në afërsi të serave është gjetur pa shënja jete (dyshohet i vrarë me mjet prerës), shtetasi P. Gj., 67 vjeç, banues në Daullas, i cili ka qënë i punësuar roje te serat.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punohet për zbardhjen e kësaj ngjarje.

Advertisement