Çelësi i gjetur hap derën e shtëpisë/ Detaje tronditëse nga Erseka , kush dyshohet se është viktima që u gjet i dekompozuar…

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me trupin e dekompozuar të gjetur ditën e djeshme në Krushovë të Ersekës u gjet një trup i dekompozuar. Mesohet se pranë viktimës janë gjetur një aparat celular Nokia, një palë çelësa makine gjithashtu edhe xhupi që kish veshur viktima. Sipas tvklan.al, edhe familjarët e viktimës kanë konfirmuar që çelësi i gjetur hap derën e shtëpisë. Çelësat i përkasin personit të zhdukur prej 1 Nëntorit Sherif Mukaj i datëlindjes 30.04.1993. Aktualisht në polici janë shoqëruar 5 persona si të dyshuar për ngjarjen. Hetimet janë fokusuar në disa pista dhe po kryhen nga sektori i vrasjes në Drejtorinë e Policisë së Korçës. Për të kuptuar shkakun e vdekjes dhe nëse trupi i përket Sherif Mukajt, do të priten rezultatet e ekspertizës mjeko-ligjore.

Advertisement