Të pandashëm edhe në vdekje/ Djali humb jetën në punë, e ëma shkon ta sjellë në shtëpi por vdes në aksident rrugor

Një ngjarja e rëndë është regjistruar në Itali. Mediet fqinje raportojnë se një fat tragjik kanë pasur nëna dhe djalin e saj. , 80 vjeç, nga Tortora (Cosenza), vdiq në një aksident automobilistik. Ajo kishte shkuar në Lacio, pas vdekjes së djalit të saj si pasojë e një aksidenti në punë. Mësohet se e moshuara ndodhej në makinën që drejtohej nga bashkëshorti i saj, i cili mbeti i plagosur rëndë. Sipas asaj që mësohet, bashkëshortët po ktheheshin në Kalabri nga Lacio, ku kishin shkuar pas vdekjes së djalit të tyre, si pasojë e një aksidenti në punë.

Advertisement