Plas sherri në Korçë/ 31- vjeçarit i thyejnë xhamat e “Benzit” dhe…

Filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin V. M., 56 vjeç, banues në Korçë, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës”, pasi në lagjen nr. 17, Korçë, pas një konflikti të çastit me shtetasin I. Z., 31 vjeç, banues në Korçë, i ka thyer këtij të fundit, dy xhamat e automjetit tip “Benz”që kishte në përdorim. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprime të mëtejshme.

Advertisement