Në kërkim për dr*gë dhe vrasjen e një personi në Korçë/ “Shqiponjat” prangosin 27 vjeçarin në “Don Bosko”….

Policia e Tiranës ka arrestuar 27-vjeçarin Lulzim Spahia nga Lushnja, i cili kërkohej prej gati një viti në lidhje me një vrasje të kryer në Korçë. Bëhet fjalët për vrasjen e Fridman Xhaferrajt, në qershor të vitit të shkuar. Trupi i tij u gjet i hedhur në rezervuarin e Gjançit në Korçë disa ditë më pas, ku autorët e dyshuar Kristi Bixheku dhe Lulzim Spahia kishin tentuar të fshihnin gjurmët. Blutë bëjnë me dije se Spahisë iu kap edhe një sasi kanabisi në makinë.

Në kuadër të këtij operacioni, në rrugën “Lord Bajron”, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit: – Lulzim Spahia (A), 27 vjeç, banues në Lushnjë. Gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i kanë gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde të dyshuar narkotike kanabis. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, për veprën penale “Vrasja” kryer në bashkëpunim, pasi në bashkëpunim me shtetasin Kristi Bixheku, 26 vjeç, banues në Lushnjë (i arrestuar më parë), në Korçë, më datë 13.06.2021, kanë goditur me sende të forta në kokë shtetasin Fridman Xhaferaj, duke i shkaktuar atij vdekjen”, njofton Policia.

Gjithashtu, Prokuroria pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës ka lëshuar urdhër ndalimi për 27-vjeçarin, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Advertisement