Përleshje me thika në Gjermani/ Vritet 24-vjeçari Shqiptar

Hamburg, Gjermani I riu që shihni në foto është Blerim Kola, 24-vjeçari shqiptar që u vra me thikë nga një shtetas nga Maqedonia e Veriut. Mësohet se të dy kishin njohje mes tyre dhe ishin takuar për të sqaruar konfliktin. Sherri degradoi dhe 36-vjeçari maqedonas goditi me thikë shqiptarin. Ai u dërgua me urgjencë në spital dhe iu nënshtrua një operacioni, por humbi jetën. Ndërkohë maqedonasi ka mbetur i plagosur rëndë nga një goditje me thikë në qafë. Shkaqet e sherrit mes tyre nuk janë sqaruar ende. Policia dhe Prokuroria janë duke hetuar.

Në një kontroll u arrestuan fillimisht dy burra të moshës 45 dhe 59 vjeç si pjesëmarrës të mundshëm, por më pas janë liruar nga paraburgimi.

Advertisement