Pagoi lokalin me euro fallco në Korçë, procedohet 19 vjeçari nga Vashmia…

Eshte arrestuar në flagrancë nga policia një 19 vjeçar nga Vashmia i cili ka tentuar të paguajë me dy kartmonedhë 50 euro te falsifikuara ne një lokal në lagjen 16 në Korçë.

Njoftimi i Policisë:

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik-Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal për shtetasin F. M., 19 vjeç, banues në fshatin Vashtëmi, Maliq, për veprën penale “Falsifikimi i monedhave” pasi ky shtetas, në lagjen nr. 16, Korçë, në lokalin e shtetasit P. T., ka paguar me dy kartëmonedha të prerjes 50 euro, të dyshuara si të falsifikuara, të cilat u sekuestuan në cilësinë e provës materiale.

Advertisement