Procedohet 31-vjeçari në Ersekë/ U kap duke transportuar dru zjarri pa dokumentacion dhe…

Njoftimi i Policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kolonjë referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin D. A., 31 vjeç, banues në Ersekë, për veprën penale “Prerja e paligjshme e pyjeve”, pasi në unazën e qytetit të Ersekës, ky shtetas u kap duke transportuar me mjetin furgon tip “Benz”, një sasi dru zjarri pa dokumentacionin përkatës. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme.

Advertisement