Plas sherri në Korçë/ 46-vjeçari i thyen derën e lokalit dhe…

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin E. Xh., 46 vjeç, banues në Korçë, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës”, pasi në lagjen nr. 14, Korçë, ky shtetas, në gjendje të dehur, ka thyer me sende të forta xhamin e derës së lokalit në pronësi të shtetasit R. F. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësore Korçë për veprime të mëtejshme.

Advertisement