I nxehti afrikan mbërrin në Shqipëri, ja sa priten të arrijnë temperaturat të mërkurë dhe të enjte…

Duke nisur nga dita e mërkurë temperaturat në vendin tonë do të fillojnë të rriten. Sipas sinoptikanëve temperaturat do të fillojnë të rriten me 3 gradë. Rritja e temperaturave do të vijojë edhe përgjatë ditëve në vijim, duke bërë që të kapë vlerat maksimale te enjte në 39 gradë celcius.

Zonat më të prekura pritet të jenë Elbasani, Berati, Kuçova, Tirana, ku këto vlera do regjistrohen më të larta. Deri në fundjavë pritet kjo tendencë me rënie të lehta të temperaturave gjatë orëve të mesditës.


Edhe fillimi i javës së ardhshme pritet që të jetë nën ndikimin e kësaj vale e të nxehtit”, tha Gentiana Stafa nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: