Kundërshtoi policët në Kapshticë/ 41 vjeçari nga Pogradeci e pëson keq, nis procedimi…

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Devoll referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin G. P., 41 vjeç, banues në Pogradec, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, pasi ky shtetas, në dalje të Republikës së Shqipërisë, ka kundërshtuar për shkak të detyrës, punonjësit e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë.

Advertisement