Po ktheheshin nga funerali/ 7 anëtarë të së njëjtës familje shuhen në aksidentin tragjik….

Zelandë e Re- Një burrë humbi tre breza të familjes së tij pasi ata u përfshinë në një aksident.Pedro Clariman, 26 vjeç, u zgjua për të gjetur të vdekur shtatë të afërmit e tij të dashur pas një përplasjeje kokë më kokë.Shtatë anëtarë të familjes vdiqën kur furgoni i tyre u përplas me një gjysmërimorkio gjatë një udhëtimi gjatë natës pasi morën pjesë në një funeral në anën tjetër të ishullit.

Pedro dhe një vëlla tjetër mbijetuan ndërsa partneri i tij, vajza 10 muajshe, mamaja, vëllai, halla, njerku dhe kushëriri vdiqën të gjithë në përplasje.

David i shpëtoi vdekjes duke zgjedhur të mos merrte pjesë në funeralin sepse vuan nga sëmundja e lëvizjes dhe u rezervua për një turn ku punon në një supermarket afër shtëpisë së tij.

Advertisement