Blendi Fevziu : “Një burrë brazilian përdor fotot e mia për të mashtruar femrat…

Në epokën e internetit, një foto qarkullon kudo në botë dhe medalja ka dy anë. Anën negative po e përjeton gazetari i mirënjohur Blendi Fevziu. Përmes disa postime në Instastory, Blendi thotë se një mjek brazilian e ka kontaktuar atë dhe i ka treguar se dikush po keqpërdor identitetin e tij, duke u shtirur si i pasur dhe kërkon partnere. Blendi Fevziu publikoi gjithashtu edhe foton pasaportës false apo mjeteve të tjera të identifikimit, ku dukej sesi shtetasi brazilian po përdor fotot e tij.


“Dosjet një lojë e fëlliqur”/Fuga:” Kush të tregojë virgjërinë e tij…sot kemi nevojë për pastrimin nga maskarenjtë

Nga Artan Fuga:

Hapja e dosjeve dhe hapja e barkut. Pasi u tronditën fort, shumë, jashtëzakonisht, tmerrësisht, duke e shpallur Ilir Metën agjentin 007, tani ka plas komedia! Të gjithë kërkojnë të hapen dosjet, për të gjithë, në çast! Opozitarë, pushtetarë, gjysmë-opozitarë, kush e kush të tregojë se nuk e ka qimen nën kësulë! Hapëmi dosjen mua, bërtasin! O ju hapsha trutë. Kush e kush të tregojë kështu virgjërinë e tij. Kush e kush t’i shpëtojë përgjegjësisë së tij për diktaturën.

Kush e kush të tregojë se e ka ndërgjegjen e bardhë sa veladoni i Papës!

Në vend të hapni dosjet, mos na hapni barkun sikurse thoshte gjyshja ime. Hipokrita.

Në ditët në vazhdim do t’ju rrëfej se përse kjo është një lojë e fëlliqur, asnjë interes për qytetarin.

Të tjera gjëra ka nevojë sot pastrimi i jetës shoqërore nga maskarenjtë. Mos e hani këtë lojë e të bini në kurth.


Blendi Fevziu rrëfen shqetësimin: “Një burrë brazilian përdor fotot e mia për të mashtruar femrat…

Në epokën e internetit, një foto qarkullon kudo në botë dhe medalja ka dy anë. Anën negative po e përjeton gazetari i mirënjohur Blendi Fevziu. Përmes disa postime në Instastory, Blendi thotë se një mjek brazilian e ka kontaktuar atë dhe i ka treguar se dikush po keqpërdor identitetin e tij, duke u shtirur si i pasur dhe kërkon partnere. Blendi Fevziu publikoi gjithashtu edhe foton pasaportës false apo mjeteve të tjera të identifikimit, ku dukej sesi shtetasi brazilian po përdor fotot e tij.


“Mirupafshim Shqipëri/ Unë do iki se jam shumë e re të vdes, do më marrë malli..por vendi po boshatiset çdo ditë

Nga Silvana BEGAJ

Mirupafshim Shqipëria ime! Po lë çdo gjë në duart e të paepurve, krimit, drogës, injorancës. Unë nuk mund ta bëj shpirtin pis në emër të dashurisë për këtë vend! Mirupafshim Shqipëri! Unë do të mendoj e do më marrë malli! Vras mendjen a do të marrë dhe ty për mua? E nëse do të merrte, pse më le të iki! Mirupafshim Shqipëri! Vërja flakës veten se unë nuk dua të digjem! Le të digjen ata që duan ty në zjarr.

Mirupafshim Shqipëri! Po të lë me vendet e tua të bukura për të cilat Naim Frashëri shkruante ditë e natë! Po të lë me dy detet më të bukur të rruzullit, me malet më të thepisur, po të lë me ajrin më të ëmbël dhe me diellin që ndriçon më shumë! Tani që e mendoj, po të lë dhe me hënën që të qan hallet çdo natë.

Mirupafshim Shqipëri e Gjergj Kastriot Skënderbeut! Luftuam kaq vite për ty dhe në fund të shesim me politikë. Mirupafshim Shqipëri se dhe po të rri nuk kam me kë. Vendi po boshatiset çdo ditë dhe ata që janë aty janë thjesht fizikisht se me mendje janë larg nga ti!

Shqipëri, ti ndoshta nuk e di, por në asnjë vend nuk ngroh dielli si aty dhe nuk ndriçon hëna si aty! Mirupafshim Shqipëri!


Do iki dhe do gjej një vend për qetësinë e shpirtit tim. Një vend që mos të ketë aq vrasje çdo ditë. Kam nevojë të di që jam e sigurt se jam shumë e re të vdes nga rastësia.

Mirupafshim Shqipëri! Mirupafshim o Shqipëri e pasur për 0.001 përqind të popullsisë dhe mjerim për pjesën tjetër. Hap sytë Shqipëri! Tradhtarët sjellin fitore të pisët! Eh, do të më mungosh e marrtë dreqi! Do të më mungosh aq shumë sa do pres vetëm një shenje nga ti dhe un do te vi perseri.

Arritjet e Bashkisë Korçë/ Lagjet 20 vjet pa investime, banorët paguajnë taksat edhe për lulishtet që nuk ekzistojnë…

Çdo gjë gjë paguhet sikur ka lulishte.” Por në të vërtetë, në këtë lagje pranë rrugës nacionale Korçë– Ersekë mungon gjithçka. Kanalizimet e ujerave të bardha dhe të zeza, asfaltimi, trotuaret dhe gjelbërimi. Edhe pse është 10 minuta larg qendrës së qytetit, banorët thonë se investimet e bashkisë janë zero. Në këtë lagje jetojnë rreth 200 familje. Ujërat e zeza që derdhen në sipërfaqe, në këto ditë të nxehta vere, e bëjnë te padurueshëm erën e rënde, por njëkohësisht janë dhe burime infeksioni për këta banorë.

Banorët thonë:

Në këtë lagje unë kam 20 vjet që banoj, nuk është bërë asnjë lloj investimi. Rroftë gjermani që bëri atë të ujit, kanalizme s’ka. Të jetosh 20 e ca vjet në qytet, e mos të kesh asfalt dhe kanalizime është katastofale. Ç’do gjë paguhet sikur ka lulishte. Tërë lagjja i njëjti problem është”, thotë banori.

“Gjendja sic e shikoni, po qelbet dynjaja. kush pyet”, shprehen banorët.

Shumë familje i kanë nxjerrë shtëpitë në shitje duke kërkuar alternativa më të mira jetese.

“Këtu vetëm kur u bënë legalizimet, tjetër gjë nuk është bërë. Po bëhen fshatrat me rrugë, këtu nuk e di ca problemi kanë”, thotë një banor.

Abc u interesua në bashkinë e Korçës për këtë problematike, por askush nuk na është përgjigjur. /abcnews.al/

Video