Salianji ngre me këmbë strukturat e PD-së në Korçë: Ejani në 7 Korrik, përpara kryeministrisë!

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka zhvilluar një takim me anëtarët e degës së demokratëve në Korçë, në prag të zhvillimit të protestës së 7 korrikut. Salianji ka publikuar në rrjetin e tij social, një foto nga takimi ku shkruan se demokratët në Korçë kanë shprehur mbështetjen e tyre për protestën.

Reagimi i Salianjit në Facebook

📍Korçë

Jam i privilegjuar për mbështetjen e përhershme të demokratëve!
Demokratët përtej çdo rezerve ndaj njëri tjetrit, janë bashkë në betejën politike me Edi Ramën

📌Në 7 korrik protestohet për:

✅️ Rrutjen e çmimit të karburanteve!
✅️Rritjen e çmimeve të ushqimeve!
✅️Pensionet dhe rrogat e ulëta!
✅️Eksodin masiv të shqiptarëve!
✅️Varfëria ekstreme!
✅️Për fermerët që po flakin prodhimet!
✅️Barnat që nuk rimbursohen!

Secili ka arsyen e tij për të protestuar!

Ejani në 7 Korrik, përpara kryeministrisë!


Advertisement