Kontrrolli në Kapshticë habit Policinë/ Gjejnë të fshehur edhe 1 emigrant në kamionin gjatë skanimit…

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Korçë referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin G. H., 45 vjeç, banues në Fier, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”. Në Pikën e Kalimit Kufitar Kapshticë, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, shërbimet e Policisë, gjatë procedurës së skanimit të kamionit tip “Iveco” që ky shtetas drejtonte, panë të fshehur një emigrant të paligjshëm, i cili synonte kalimin drejt vendeve të BE-së.

Advertisement