Edi Rama feston sot ditëlindjen, mbush 58 vjeç

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, feston sot ditën e tij të lindjes, përkatësisht 58-vjetorin. Rama lindi në 4 korrik 1964 në Tiranë, ndërsa para zgjedhjes së tij si kryeministër, ka mbajtur disa pozicione të tjera. Karrierën politike e nisi në vitin 1998, kur u emërua si ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, post që e mbajti për 2 vite. Në vitin 2000 ai u zgjodh për herë të parë kryetar i Bashkisë së Tiranës, ndërsa u rizgjodh në vitin 2003 dhe 2007.


Advertisement