7 Korrikut po afron…/ Erion Veliaj bën reagimin epik : Ç’është kjo protestë pa sens në mes të vapës?!

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka folur sot në lidhje me Teatrin e Ri Kombëtar që do të fillojë punimet këtë vjeshtë si dhe ka deklaruar se do të kandidojë për një mandat të tretë si kryebashkiak në Tiranë. Më pas Erion Veliaj ka ironizuar protestën e 7 korrikut duke thënë thënë se “çfarë është kjo protestë pa logjikë në mes të vapës?!”.

Por nuk ka vonuar dhe i është përgjigjur Edi Paloka që tha se do ta shikojmë me 7 korrik sa trim je ti Erion, nëse ta mban të rrish në zyrë ditën e protestës.

Me sa duket do të kemi zhvillime interesante me 7 korrik në Tiranë edhe para bashkisë!


Advertisement