Festoi 40 vjetorin/ Eneda Tarifa flet për një martesë të dytë:” Do ta marr jetën si të më vij,humba kohë me të..

“Cep më cep” është kënga e sapo publikuar nga Eneda Tarifa dhe Renis Gjoka. Këngëtarja gjatë intervistës në ‘Abc e Pasdites’ me Ermal Peçin tha se kjo është një nga këngët, të tjera pritet që t’i realizojë. Eneda ka vetëm pak muaj që ka mbushur 40 vjeç, ndaj Ermali e pyet nëse ky moment ishte reflektues dhe një etapë rilindjeje për të.

Ndër të tjera tha se gjatë këtij reflektimi, i ka kushtuar kohë edhe personave që nuk duhej apo që i është kushtuar diçkaje që nuk i ka dalë ashtu siç duhet. Megjithatë ajo nënvizoi se përpjekja gjithmonë ia vlen.

“Ndodhi një reflektim i madh me veten time patjetër dhe refleksionet ishin të tipit; që ta shijoj pak më shumë atë që bëj, pak më pak vrull se çdo gjë bëhet. Pak më shumë vlerësim për veten. Kam humbur kohe me ata që s’duhej.”

A do të ketë një martesë të dytë nga Eneda?

“Mendoj që të flasësh për martesa, fejesa, bashkëjetesa është e kaluar për mua. Po të jap një përgjigje shumë konçize; do ta marr jetën si të më vij. Po erdhi le të vij. Bujrum, derë e hapur.”


Gjatë rubrikës “5 minuta”, Ermali e pyet nëse do të dëshironte një fëmijë të dytë dhe këngëtarja pohoi duke thënë “Po”, e po ashtu teksa i bën pyetjen se me kë i ka telefonatat më të gjata, u mendua e tha duke qeshur “Mami”.

Advertisement