Zjarre nga të gjitha anët/ Ja 5 qarqet më të rrezikuara në Shqipëri…

Sot pasdite 18 korrik dhe nesër 19 korrik pritet niveli rrezik i lartë për zjarr, në qarqet Lezhë , Durrës, Tiranë, Berat dhe Fier. Ndërkohë niveli rrezik “i moderuar’’ në qarqet e tjera të vendit (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Sipas Instituti i Gjeoshkencave, në disa prej këtyre qarqeve pritet rrezik “i lartë ” vetëm nё zona tё lokalizuara, konkretisht: qarku Shkodër (J), qarku Elbasan (P ), qarku Vlorë (V) dhe qarku Gjirokastër (V dhe J).

TEMPERATURAT

Nesër (e martë, dt.19) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 34 °C

në vendet e ulëta: 20 / 34 °C

në vendet malore: 14 / 29 °C


ERA

Sot pasdite (e hënë, dt.18) dhe nesër (e martë, dt.19) era pritet të jetë mesatare deri e fortë në bregdet.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.