Ndërprerja e energjisë, krijohet fluks udhëtarësh në Kapshticë dhe Qafë Thanë

Në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës dhe Qafë Thanës është regjistruar sot një numër i lartë udhëtarësh dhe pritje të gjata. Autoritetet doganore bëjnë me dije se në Qafë Thanë janë krijuar radhë të gjata për shkak të shkëputjes së energjisë elektrike, ndërsa aktualisht po punohet me gjenerator për të shmangur fluksin. Aktualisht po punohet me 2 sportele në dalje dhe 3 në hyrje, ndërsa mësohet se në pikën doganore të Kapshticës janë krijuar radhë të gjata për shkak të mosfunksionimit të sistemit.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.