Plane për fundjavën ?Priten temperatura tipike verore(Foto)

Kjo fundjavë do të ndikohet nga masa ajrore të qendrueshme. Përgjithësisht do të mbizotërojnë orët me diell në pjesën më të madhe të vendit. Në veri e verilindje gjatë mesditës parashikohen zhvillime vranësirash të cilat do të pasohen nga reshje lokale shiu.Era do të fryjë me drejtim nga jugperëndimi e veriperëndimi me shpejtësi mesatare e përkohësisht e vrullshme në bregdet. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.