Humbi jetën në Kroaci/ Familjarët e 21-vjeçarit nga Çipani i Devollit, kërkojnë ndihmën e shqiptarëve: “Të prehet në Shqipëri!

Ronaldo, një djalë 21-vjeçar nga fshati Çipan Devollit, u nis drejt Kroacisë për të ndihmuar familjen e tij dhe për një jetë më të mirë. Me një baba të paralizuar prej 15 vitesh dhe një nëne të pamundur për të punuar, e vetmja përkrahje për ta ishte Ronaldo por edhe ai pati nje fat tragjik duke pesuar aksident…duke humbur jetën në Kroaci. Ai ra nga një lartësi prej 20 metrash, pasi punonte në ndërtim. Ndërkohë, familja e tij dhe të afërmit kanë hapur një gofundme, për të mbledhur para që trupi i tij të prehet në Shqipëri.

Kliko linkun per te kontribuar

Postimi i familjarëve:

Une nuk e njoh Ronaldon por njoh familjen e tij . Nuk kisha si ta merrja vesh kete tragjedi nqs kusherira ime Deshira Xheko nuk do me kish treguar dhe lutur per te bere te mundur kthimin e tij ne atdhe. Ronaldo nje djale 21 vjecar nga fshati Çipan i rrethit te Devollit i cili u nis drejt Kroacise per te ndihmuar familjen e tij dhe per nje jete me te mire .

Me nje baba te paralizuar prej 15 vitesh dhe nje nene te pamundur per te punuar dhe nje varferi ekstrme ne kasollen e tyre e vetmja perkrahje reze drite per ta ishte Ronaldo .Por fati nuk ishte ne anen e Ronaldos dhe familjes se tij . Prej nje lartesi 20 meter Ronaldo rrezohet duke humbur jeten .

Trupi i tij ndodhet ne Kroaci . I lutemi te gjith shqiptave te vendosin doren ne zemr


Te ndihmojme familjen dhe nenen e tij te perqafoje per here te fundit Ronaldon . Kushtet e veshtira ekonomike e ndalojne familjen qe te ndjeke ceshtjen e tij per te gjetur te verteten. Lutem me sa kemi mundesi Te ndihmojme financiarisht gjithe se bashku . Te gjithe bashke mund te bejme te mundur kthimin e tij prane nenes e cila te kete nje varr qe ti vendose lule

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: