Fut e bjer në Vlorë/ Dy të rinjtë ngacmojnë gratë e martuara, burrat e tyre i bëjnë për spital…


Sërish trazira në Vlorë në këto ditë të nxehta të gushtit. Një situatë e pazakontë ka ndodhur në “Vega Beach” ku një grup pushuesish janë konfliktuar fizikisht me njëri tjetrin, ndërsa ka pasur edhe të gjakosur për shkak të sherrit me shqelma e grushte. Dy të rinj, teksa ishin me pushime kanë ngacmuar 2 gra të cilat kanë qenë të martuara. Burrat e tyre kanë mbërritur aty dhe ka nisur sherri me grushta i cili përfundoi edhe me lëndime serioze duke shkuar deri në spital. Mësohet se nga qytetarë të ndryshëm është njoftuar policia dhe ambulanca për t’u ardhur në ndihmë të lënduarve.Sot, në spitalin e Vlorës, janë paraqitur për ndihmë mjekësore shtetasit A. B., 38 vjeç dhe K. A., 42 vjeç, të cilët dyshohet se janë konfliktuar fizikisht, për motive të dobëta, me tre shtetas të tjerë, ende të paidentifikuar, në plazhin e quajtur “Vega”, Vlorë.” – njofton policia.

Advertisement