Plazhet bosh, braktiset si asnjëherë jugu/ Jul Deda nxjerr fotot: “Ora 10 s’ka këmbë robi…

Pushuesit boshatisin plazhet e jugut. Çmimet e larta kanë bërë që ata, ose të shkojnë diku tjetër ose më mirë u bie në Greqi e Turqi. Një fenomen i tillë po vihet re sidomos në plazhet nga Palasa deri në Sarandë. Plazhe të tillë si ai Livadhi, Potami, Borshi, Lukova etj, thuajse janë bosh. Aktori i humorit, Jul Deda, ka postuar 2 foto nga plazhi i jugut, ku shelzonget janë të boshatisura dhe nuk ka asnjë pushues .

Ora 10:10, me orën lokale, plazhi bosh, këmbë robi nuk duket në horizont. Unë nuk e di nëse kjo ndodh në Amerikë, por di që në Shqipëri nuk ka ndodhur ndonjëherë”, shkruan aktori krahas fotove.

Edhe pse sot (6 gusht) është fundjavë dhe plazhi duhet të gëlonte nga pushuesit, përballemi me pamjen e trishtuar e një sezoni të braktisur.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: