Shokohet New York-u/ Shqiptari hedh nga pallati gruan e tij shtatzënë ,më pas hidhet edhe vetë…

Një ngjarje tragjike ka ndodhur për një familje shqiptare mbrëmjen e djeshme në New York. Aktori shqiptar, Florind Belliu, hodhi gruan nga ballkoni dhe më pas i dha fund jetës duke u hedhur edhe vetë. Tragjedia e dyfishtë ndodhi teksa gruaja e tij Ornela do të festonte ditëlindjen. Por në vend që të ishte një ditë feste, u kthye në një tragjedi të rëndë për familjen Belliu. Çifti ishin prindër të dy fëmijëve, ndersa ajo që bën edhe më shokuese ngjarjen është fakti se 28-vjeçarja ishte shtatzënë. Florindi 35 dhe dhe Ornela 28 vjeç prej më shumë se 7 vitesh nuk kishin ardhur në Shqipëri. Kohët e fundi, Florindi kishte shfaqur probleme të shëndetit mendor…

35-vjeçari është një personazh i njohur pasi prej disa vitesh ai ka qenë aktor i Teatrit Kombëtar ndërkohë që përmes kërkimeve në internet rezulton se në New Jork ka punuar në një agjenci të shitjes së pasurive të patundshme. Në Amerikë bashkë me familjen ishte edhe mamaja e Florindit. Hetuesit dyshojnë se vdekja e tyre nuk ishte pjesë e një pakti vetëvrasës, por një përleshje që u kthye në vdekjeprurëse…

Dëshmitarë në vendngjarje për new york post tregojnë se kanë dëgjuar zhurmë të madhe dhe janë shokuar kur kanë parë dy trupat e vdekur në vend.

Është e trishtueshme… po mendoj për fëmijët e tyre. U dëgjua si një copë e madhe çeliku … që përplasej në tokëpati aq shumë zhurmë sa mendoi se ndërtesa ishte në flakë… Pastaj u dëgjua një fëmijë duke bërtitur: ‘


Ky është çifti shqiptar, lanë pas dy fëmijë

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.